«

»

Апр 20

Конференція «Екологічні проблеми Джарилгацької затоки»

media-share-0-02-05-a141833ec37acd412bd70b78435f39d8d2934985d01505c9dd6c71382c756f7d-Picture

«Якщо не захистити берег дамбою чи ще чимось, море просто змиє пісок. Можна сказати, що море «з’їдає» берег. Це відбувається не за один день, це повільний процес. Але якщо його не зупинити, потім не буде пляжів».

Ґербен Боот, співробітник голландської інженерної фірми Delft Hydraulics

20 квітня в нашому освітньому закладі відбулася конференція  за темою «Вимивання піску з пляжної зони та нанесення мулу на центральному пляжі м. Скадовська».

У конференції взяли участь експерти: Бартчук Ірина Дмитрівна, голова Громадської ради при Скадовській районній державній адміністрації, голова районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги; Смирнова Г.О., депутат міської ради, директор школи; Шешина Наталія Валеріївна, провідний спеціаліст з екологічної освіти НПП «Джарилгацький»; Зикова Наталія Миколаївна, консультант депутата обласної ради Курікова В.Л. Експертні групи «Екологи» (керівник учитель  географії Пазяк І.Б) та «Географи» (керівник учитель інформатики Буланова І.М., учитель природознавства Фоменко В.В.) працювали над проблемою «Вимивання піску з пляжної зони в районі Центрального пляжу м. Скадовськ»;  група «Біологи» (керівник учитель біології Овдієнко С.П.) досліджувала проблему «Антропогенна діяльність людини в прибережній зоні затоки»; група «Хіміки -аналітики» (керівник учитель хімії Глазунов М.М.) працювала над проблемою «Дослідження якості морської води в районі водокористування».

Модератор конференції учитель фізики Яресько І.П.

По закінченню роботи конференції було винесено рішення підготувати звернення до очильників влади:

 1. Установити бетонні парапети, де вони відсутні. Провести демонтаж старих та заміна на нові.
 2. Очистити берегову смугу від мулу.
 3. Демонтувати старі  і зношені очисні споруди, побудувати нові за новітніми сучасними технологіями, які повертають у море чисту питну воду, створюючи при цьому дешеве органічне добриво.
 4. Максимально відновити берегову лінію на місці старого порту, засипати днопоглибальні канали і лінію фарватеру.
 5. Встановити окремі мусорозбірники для біоматеріалів та пластику.
 6. Заборонити вирубку дерев в лісопосадках,  увести  на законодавчому рівні кримінальну й адміністративну відповідальність  за несанкціоноване рибальство, браконьєрство і вирубку дерев.
 7. Провести еколого-гігієнічну оцінку характеру та рівнів забруднення води морської акваторії. Вивчити вплив пріоритетних забруднень на якість морської води та донних відкладень.
 8. Визначити рівні забруднення морської акваторії стічними водами багатокомпонентного складу та оцінити природні та антропогенні фактори, що впливають на забруднення Джарилгацької та Каркініцької заток.
 9. Провести повне лабораторне дослідження якості морської води, донних відкладень, стічних вод. Результати нанести на карту морського водокористування для проведення моніторингу якості морської води та донних відкладень (у т.ч. водоростей різних таксонів, вищих рослин) з метою прогнозування стану з періодами: щосезонно, перед відкриттям купального сезону 2 рази на місяць, протягом купального сезону – щотижня; та місцями: на 2-3 метрах від берега (зона купання дітей), на 25-30 метрах (зона купання дорослих) і 40 метрах від берега. Перші дві точки характеризують зону інтенсивного водокористування. Пляжний матеріал досліджувати в трьох шарах: I — поверхневий, ІІ — 0,2 метра від поверхні, ІІІ-0,5 метра від поверхні.
 10. Запровадити систему правил користування пляжами, водними ресурсами та штрафних санкцій для підприємств та відпочиваючих за їх невиконання.
 11. На основі результатів дослідження прийняти управлінське рішення.
 12. Відповідно до державних будівельних норм України «Благоустрій територій» ДБН Б.2.2-5:2011 (набрав чинність з 01 вересня 2012 року) п. 5.7 визначити тип пляжів (з урахуванням ДБН 360-92** (2002рік) (Державні будівельні норми «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень») п. 5.27 і 5.28 — розміри території морських пляжів і охоронної зони суворого режиму); п. 5.7.6 визначити три ландшафтні зони пляжів; п. 5.7.7-5.7.16 облаштування припляжної зони.
 13. Під час організації пляжного сезону використати наказ Міністерства внутрішніх справ України від 10.04.2017 № 301 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 р. за № 566/30434) «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» особливу увагу звернути на розділ І п.3, у якому визначено поняття масового відпочинку людей на водних об’єктах; розділ І п. 5 про рятувальні пости; розділ І п.8 про місця відпочинку на водних об’єктах; розділи ІІ – V.
 14. Розробити, затвердити та впровадити систему штрафів не менше 500грн за порушення: продаж та купівля їжі в пляжній зоні, купання тварин, сміття, розпивання спиртних напоїв, куріння та інші.

12.                Виконати у повному обсязі постанову КМ України від 06 березня 2002року № 264( у редакції № 442 ( 442-2008-п ) від 07.05.2008р.)«Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах».

Усі ці  заходи, на нашу думку, у подальшому  в багато разів  знизять показники  евтрофікації водойм і підняття сірководня, і, як наслідок, покращиться ситуація  зі змивом піску.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Вы можете использовать эти теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>